Tel.: +420 266 313 332 | Mobil: +420 602 311 011 | E-mail: info@vavraosvetleni.cz Domů Mapa webu

Námi realizované osvětlení na stavbách, které získaly ocenění

Vávra osvětlení s.r.o. - Kvalitní svítidla a návrhy osvětlení od roku 1993

 

Stanice metra Střížkov dostala mezinárodní cenu za vzhled.

Mezinárodní porota ocenila nejen její tvar, ale také vhodnou kombinaci skla a oceli. Hlavním posláním soutěže je zviditelnění a celková propagace staveb z oceli a oceněné projekty jsou posuzovány dle jejich přínosu pro obor ocelových konstrukcí, tedy nezávisle na jejich velikosti, původu, množství použité oceli či jiných podobných kritériích.

Strizkov

Výstavba této stanice byla zahájena již v roce 2004 podle návrhů architekta Ing. arch. Patrika Kotase. Dokončení proběhlo na jaře roku 2008. Naše firma realizovala kompletní osvětlení celé této stanice. Jednou z novinek osvětlení stanic metra jsou námi vyráběné, modré LED pásy na nástupištích, červené LED pásy ve vestibulu stanice a bílé LED pásy lemující venkovní oblouk této stanice. Další svítidla která vzešla z naší výroby jsou speciální reflektorová stožárová svítidla v zářivkovém provedení 4x36W IP65 osazená digitálním předřadníkem s možností regulace od 1-100% a možností dálkového monitoringu. Světla jsou umístěna na pilířích stanice.

V minulosti bylo cenou za vzhled oceněno již několik dalších českých staveb, například v roce 1999 Mariánský most v Ústí nad Labem. Most byl postaven v letech 1994 - 1998 podle návrhů architekta Romana Kouckého. Na tento most jsme dodali kompletní osvětlení.

 Mariansky most

Stavbou roku 2004

Byla oceněna tramvajová trať Hlubočepy – Barrandov Tato dopravní stavba je originální svojí výraznou architekturou.

Tramvajová trať HlubočepyBarrandov je jedna z nejmodernějších tramvajových tratí v Evropě. Nachází se v jihojihozápadní části města. Spojuje sídliště Barrandov s centrem metropole. Její výstavba probíhala od srpna 2001 do srpna 2004, trať byla zprovozněna 29. listopadu 2003. I na této trati svítí námi dodávaná svítidla, která slouží jako informační  systém pro cestující.

hlubocepy_barrandov_01

 

 hlubocepy_barrandov